SEO Nedir ? Kısaca açıklayalım SEO  Search Engine  Optimization kelimesinin baş harfleri kullanılarak kısaca SEO olarak ima edilen arama motoru optimizasyonu anlamına gelir.  SEO  web sitenizin Gooogle, Yahoo, Bing gibi başlıca arama motorları sonuçlarında ürün  hizmet ve web sitenizin içeriği ile ilgilenen hedef kitlenin web sitenizi ziyaret etmesini sağlayan ve bunu kazanca dönüştüren tekniklerin geneline SEO denilir.

SEO her nekadar halk arasında bilinmesede varlığı hergün arama motorları üzerinden yaptığınız ve ilk sırada yer alan web siteleridir. Google ve diğer arama motorlarında ilk sırayı alamk tesadüf değildir. Ya Google Adwords reklamlarını ya da Organil SEO ile Google ilk sırada  yer alabilirisniz.  Google veya diğer arama motorlarında ilk sırayı alabilmek için öncelikle web sitenizin profeyonel bir SEO danımanı tarafından SEO Analizi yapılarak; web siteniz için gerekli ön hazırlık ve alt yapıyı oluşturduktan sonra web sitenizin düzenli bi rşekilde Google ilk sıraya yükselmesi sağlanır.

Web sitenizin milyonlarca web sitesi arasında kaybolup gitmesini ve sadece kartvizitinizde yer ala bir satır olmasını istemiyorsanız SEO uzmanı ile web sitenizi hakkında alacağınız strateji kararlar ile size iş getiren bir fırsat olarak düşünebilirisiniz.

Bir cevap yazın