E-Ticarette Kapıda Ödeme Sistemleri

E-Ticarete Kapıda ödeme Sistemleri’nin çıkış noktası e-ticaret hacmini genişletmek, internet üzerinden alışveriş yapan müşteriye farklı ödeme seçenekleri sunma noktasında çıkmış bir sistemdir. E-Ticarete Kapıda ödeme sistemleri lojistik firmaları veya kargo dağıtım sağlayan UPS, MNG, PTT KARGO, Yurtiçi Kargo, Aras Kargo, DHL, TNT ve benzeri firmalar tarafından kullanılan bu sistem, alıcıların güven noktasında ki problemlerini aşma noktasında önemli bir ödeme aracıdır. E-Ticarete Kapıda ödeme sistemi 2 farklı model olarak görülebilir, bir örneği olarak kapıda ödeme nakit olarak gerçekleşen işlemler

 

E-Ticarette Kapıda Nakit Ödeme
E-Ticarete Kapıda ödeme sistemi 2 farklı alt sistem olarak görülebilir, Kapıda ödeme sisteminin ilk örneği olarak e-ticarette kapıda nakit ödeme olarak gerçekleşen işlemler olarak düşünülebilir. Yani malın temini ve ödemenin gerçekleşmesi tüketicinin ürün eline ulaştığı anda gerçekleşmektedir. Bu güvenli bir yöntemdir. E-ticaret ödeme sistemlerinden kapıda nakit ödeme sunan bir e-ticaret sitesinin kendi açısından güven sorununun önüne geçebilir. Fakat belirli bir hacmin üzerindeki e-ticaret siteleri için kullanılması pek de mantıklı olmayabilir.

 

E-Ticarette Kapıda Kredi Kartı İle Ödeme
Diğer e-ticarette kapıda ödeme seçeneği ise kapıda kredi kartı ile ödeme seçeneğidir. Bu ödeme seçeneği ülkemizde UPS ve Yurtiçi Kargo tarafından da gerçekleşebilmektedir ve bu sistemi kullanmaya başlayan lojistik firmaları her geçen gün artmaktadır. E-ticaret mağazasının sahibi yerine ödeme işlemini belirli bir komisyon ile bu firmalar gerçekleştirebilmektedir.

Kapıda Kredi Kartı ile ödeme seçeneği e-ticaret site sahibine ekstra komisyon ve maliyet yüklemektedir. Kapıda Kredi Kartı ile ödeme seçeneği ile çalışan bir çok kargo firması 3 ay süren blokeli çalışmaktadır. Bu sisteme girmeden önce çalışacağınız lojistik firmasının geri ödeme şartlarını iyi araştırınız.

Bir cevap yazın